تبلیغات
شهدایثار - مطالب مرداد 1395
 
شهدایثار
شهدا شرمنده ایم...

http://www.khatesorkh.ir/uploads/pictures/470.jpg

بعد از اقرار به وحدانیت حق و رسالت انبیاء و خاتمیت حضرت محمد (ص) و امامت و عصمت امامان مکتب تشیع و ولایت حضرت صاحب (عج) و در زمان غیبت ایشان، ولایت فقهای جامع الشرایط و در رأس آنها در حال حاضر رهبر انقلاب و نشانی از عظمت حق، «خمینی» (س)، و اعلام می‌کنم که به دستور یا پیشنهاد کسی به جبهه نرفتم؛ بلکه با استنباط از اصول و فروع دین و پشتیبانی از اسلام و جهاد در راه عقیده و به منظور پاسداری از مکتب و فرهنگ اصیل اسلامی و خون شهدای انقلاب و دفاع از میهن اسلامی بوده است؛ لذا وظیفه‌ی شرعی خود دیدم که به جبهه بروم. درود بر رهبر عزیز، که نوری به زوایای تاریک امثال من تابید و روحی تازه به اندام فکری و عقیدتی من دمید و آنچنان نیرویی به من داد تا بتوانم راه درست و صحیح را با آن همه کج فکری‌ها و انحرافات که در زمان گذشته بود، شناخته و در آن مسیر به وظایف خود عمل نمایم. درود بر پدر و مادر مهربانم، که هرگز از ارشاد و راهنمایی من باز نایستادند. طلب رحمت خدا و مغفرت رحمان برای آنها دارم و تقاضا دارم که در مرگ یا شهادت من (ان شاء الله اگر خدا قبول کند) در جمع گریه و زاری ننمایید، که باعث خوشحالی دشمنان و همسایگان نادان مخالف و شماتت کننده است. برای برادران و خواهرانم، از خدا طلب مغفرت نموده و درخواست می‌کنم با پدر و مادرم مهربان بوده و به نصایح آنها گوش فرا دهند و از سختی‌های انقلاب و جنگ نگرانی نداشته باشند، که خود آنها در منتهی سازنده است. نگرانی برای، پول پرست‌ها و بی‌تفاوت‌ها است، که ترس از آینده - به علت کمی درآمد جاری یا کمبودهای مقطعی و مایحتاج عمومی - آنها را واداشته که گاه موافق و گاه مخالف باشند، که هر روز به دلیلی به طرفی گردش دارند و از دشمن، صد درجه بدترند و باید هم بیم داشته باشند؛ چون توکل، تبری و تولایی در کار نیست و حتی مسلمانی آنها هم برای دنیاست. آنها تنها رفاه خود را می‌خواهند.

شهید بزرگوار مهدی بهشتی

تاریخ ولادت : 13/6/1323

تاریخ شهادت : 4/10/1365

ام الرصاص

شادی روح شهدا و امام شهدا صلوات

 

نوع مطلب : معرفی شهدای استان قزوین، وصیتنامه شهدا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


http://www.khatesorkh.ir/uploads/pictures/2871.jpg

مادر عزیزم! امیدوارم از اینکه من در راه دفاع از اسلام و در راه خدا به شهادت رسیدم ناراحت نباشید. در مرگ فرزند کوچک خود گریه و زاری نکنی که گریه کردنت باعث خوشحالی دشمنان اسلام می‌شود. خواهران و برادران عزیز و گرامی‌ام! امیدوارم که از این برادر کوچک خودتان راضی باشید و ما را حلال کنید. مادر جان! شما هم همین طور، شما هم از من راضی باش چون من خیلی شما را اذیت کردم خلاصه ما را حلال کن. خواهران و برادران عزیزم! همگی شما را به خدای بزرگ می‌سپارم و همچنین مادرم شما را به خدا می‌سپارم.

شهید بزرگوار محمد رحیم درگاهی

تاریخ ولادت : 5/1/1347

تاریخ شهادت : 27/10/1365

خرمشهر

شادی روح شهدا و امام شهدا صلوات

 

نوع مطلب : معرفی شهدای استان قزوین، وصیتنامه شهدا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


http://www.khatesorkh.ir/uploads/pictures/4462.jpg

ای خدای مهربان، ای صاحب‌اختیار مؤمنان، ای نهایت آرزوی عارفان، ای فریادرس فریادخواهان، ای محبوب دل‌های شکرگویان و ای خدای جهانیان! گواه ‌باش در این دنیا به تنهایی زیستم؛ ولی تو را بهترین دوست‌ها، آمال‌ها و عشق‌ها یافتم. پس مرا به سوی خودت فراخوان. پروردگارا! تو شاهد باش که من به علت فرار از دنیا یا خستگی از زندگی، شهادت را طلب نمی‌کنم؛ بلکه برای این [طالبم] که جوانی گنه‌کار هستم و می‌خواهم تنها تکیه‌گاه و معبودم را از خود راضی کنم. می‌خواهم با ریختن خونم و ایثار جانم در راه خدا و برای آسایش و هدایت خلق خدا، گناهانم را پاک کنم و تو شاهد باش که مظاهر دنیوی نزد من بی‌ارزش و پست می‌باشند. خدایا! تو شاهد باش که همیشه سعی بر آن داشته‌ام که در مسیر تو حرکت کنم و هم اکنون فقط در انتظار پیوستن به تو هستم. می‌خواهم با خونم درخت انقلاب را آبیاری کنم، که مبادا با زنده ماندنم، کوردلی را نتوانم از منکرات نهی کنم و یا حتی موجب کوردل شدن انسانی شوم. می‌خواهم شهید شوم تا خونم به علی و حسین (ع) گواهی دهد که رهرو راه‌شان بوده‌ام. ای بهترین عشق‌ها و یارها! مرا دریاب. من جوانی گنه‌کار و غافل هستم و از دیار عاشقان خسته می‌آیم که شاید مرا بپذیری. ای معشوقم! مرا فراخوان که دیگر نمی‌توانم صبر کنم. چه سخت است آن گاه که بین دو دوست صمیمی جدایی بی‌افتد. چه سخت است لحظه‌ای که بین عاشق و معشوق فاصله می‌افتد و چه سخت است موقعی که یک رهرو به مقصودش نمی‌رسد. پس خدایا! این سختی‌ها را از دوش من بردار. بار خدایا! تو آگاه باش برای چه جهاد کردم. آری! به جبهه رفتم، تا راه رهبر مقدس‌سرشت‌مان هم‌چنان ادامه داشته باشد و مسلمین در وطن بزرگ‌شأن‌مان آسوده و با عقاید و احکام اسلامی زندگی نمایند و برای نسل بعدی سرمشقی باشم. «ای خوشا با فرق خونین در لقای یار رفتن/ سر جدا، پیکر جدا، در محضر دلدار رفتن». وقتی که من مُردم مرا در تابوت سیاهی بگذارید و دستانم را از تابوت بیرون بیاورید تا همه بدانند که من باز هم به مغفرت خدا محتاجم. تکه یخی روی قبرم بگذارید تا با تابش اولین اشعه‌های خورشید آب شود و جای مادرم بر مزارم بگرید و اگر در غربت مُردم، مرا جای بلند بگذارید تا «باد برد بوی مرا به وطنم». مادرم! من به جبهه آمدم تا خودم را بیابم: «و من عرف نفسه فقد عرف ربه». آمدم تا عدل خدا را در عینیت کردار و نه در ذهنیت اقرار شهادت دهم. تا کِی باید نشست و تاریخ انبیا (ع) پاکی را که تمام عمر خود را در جهاد و ایثار سپری کردند، بازنگری کرد و درس نگرفت؟ مادر! من به جبهه آمدم تا خودم را بازیابم. من به جبهه آمدم تا نبوت محمد (ص) را ـ که جهاد را فخر امتش دانست ـ عملاً شهادت دهم. به جبهه آمدم تا لبیک‌گوی فریاد امامی باشم که فرهنگ ولایت را در جامعه‌ی فرو رفته در ظلم و جهل پایه نهاد و اشعه‌ی امیدی دوباره بر روزنه دل منتظران حریّت و عدالت و فلاح تابانید و خط سرخ ائمه‌ی شهید (ع) را زنده کرد و پس از ۱۴۰۰ سال رکود و خاموشی، نسل امروز را بدان رهنمود شد. من آمدم تا مصداق کسانی نباشم که علی‌رغم یاری‌خواهی امام‌شان سر در لاک زخارف نفس فرو بردند و به گنداب دنیا خزیدند. آمدم تا با انتخاب مرگ شرافتمندانه، فریاد کنم که: «ای انسان‌های خواب‌آلوده! سرای خاکی دنیا پلی است برای گذشتن؛ نه خانه‌ای برای اطراق کردن».

شهید بزرگوار علی اکبر سلیمی توپ قرا

تاریخ ولادت : 15/4/1348

تاریخ شهادت : 3/5/1367

تنگه دیزه

شادی روح شهدا و امام شهدا صلوات

 

نوع مطلب : معرفی شهدای استان قزوین، وصیتنامه شهدا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگ

زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا،کمتر از شهادت نیست. امام خامنه ای

در این وبلاگ تصمیم دارم فقط به معرفی دلاوران و سربازان امام روح الله(ره)، شهدای استان قزوین بپردازم

ای مادر سادات از شما کمک می خواهم و شما را به فرزندت امام شهدا ارباب بی کفن دشت کرب و بلا قسم می دهم که به من حقیر توان بدهید.

" بـــــــــرای شــــــــادی روح امام و شهـــــــــدا یک گل صلوات تقدیم نمایـــــــــید."

مدیر وبلاگ : کوثر مافی
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :